1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...
نکاتی که درباره پرواز با هواپیما نمی دانید
21 فوریه

نکاتی که درباره پرواز با هواپیما نمی دانید

نکاتی که درباره پرواز با هواپیما نمی دانید

پرواز با هواپیما

نکاتی که درباره پرواز با هواپیما نمی دانید و  و باید در مورد آن اطلاعات کسب کنید. پرواز با هواپیما می تواند کمی ترسناک باشد مخصوصا اگر بار اولتان باشد که سوار آن می شوید. حتی کسانی که بارها سوار هواپیما شده اند هم ممکن است عصبی شوند. در حقیقت، گاهی، هر چه بیشتر پرواز کنید بیشتر عصبی می شوید و این چیزی است که تا حالا کسی درباره پرواز با هواپیما به شما نگفته است. هیچ دلیل منطقی ای برای عصبی شدن یا ترسیدن در هنگام پرواز وجود ندارد. پرواز یکی از ایمن ترین کارهاییست که می توانید انجام دهید.قصد ما از این نوشته این است می خواهیم بعضی از نکات پشت پرده ای و ترفندهای خاص را به شما بگوییم. این نکته ها از کسانی که مستقیما با پرواز سر و کار دارند گرفته شده . با ما همراه شوید تا شما را با نکاتی درباره پرواز با هواپیما آشنا کنیم که تا بحال نشنیده اید.

قبل از پرواز این موارد را چک کنید

 وقتی بر روی اقیانوس ها پرواز می کنید هیچ راداری هواپیمای شما را ردیابی نمی کند. زمانی که هواپیما در فاصله ۲۴۰ کیلومتری دریا است پوشش رادار محو می شود و کادر پروازی با رادیوی فرکانس بالا، با برج مراقبت در تماس می مانند.

 مردم معمولا وانمود می کنند که نیازمند صندلی چرخ دار هستند تا زودتر از دیگران وارد هواپیما شوند. گاهی ۱۰ نفر را می بینید که با صندلی چرخ دار وارد هواپیما می شوند اما در حقیقت فقط یک نفر از آن ها واقعا نیازمند این صندلی است. خلبان و خدمه پرواز این عمل را پرواز جادویی می نامند. قانون فدرال، صندلی چرخ دار را در اختیار کسانی که به آن نیاز دارند قرار می دهد اما ایرلاین ها معمولا درباره اینکه واقعا کسی به این صندلی ها نیاز دارد یا نه تحقیق نمی کنند . سگ ها حتی قبل از اینکه وارد هواپیما شوند دچار ترس می شوند اما گربه ها نمی ترسند. تجهیزات زیادی از هواپیما می شکنند یا گم می شوند اما هواپیما باز هم اجازه پرواز پیدا می کند .
 در هواپیما رمزهای روی کیف بی فایده است و ضامن آن با وسیله ای مثل خودکار باز می شوند . دسته های صندلی ها راحت بالا می روند یک میله در زیر آن قرار دارد که باید کشیده شود. دو خلبان هواپیما باید غذاهای متفاوتی از هم بخورند و نمی توانند غذا را بین هم تقسیم کنند. این که هواپیما مورد اصابت رعد و برق قرار بگیرد چیز عجیبی نیست. در حقیقت، گاهی خود هواپیما با عبور از بین ابرهای باردار باعث ایجاد رعد و برق می شود. یک قفل کوچک در داخل تابلوی دستشویی وجود دارد که در صورت کشیده شدن در را باز می کند حتی اگر در قفل باشد. اگر برچسب های قدیمی را از چمدان خود جدا نکرده باشید ممکن است چمدان برگشت بخورد و یا هرگز به مقصد نرسد. حتی هندزفری هایی که بسته بندی هستند نو و جدید نیستند آن ها تمیز و دوباره بسته بندی شده اند.
 هیچ وقت در هواپیما نوشیدنی غیر بطری ای (چای/قهوه) سفارش ندهید چون ظرف های آن ها مرتب تمیز نمی شوند. مراقب میزهای قابل حمل باشید چون مادران معمولا پوشک نوزاد خود را روی آن ها عوض می کنند.

 مویایل در تجهیزات پروازی هواپیما اختلال ایجاد نمی کند، بعضی از ایرلاین ها در اروپا، خاورمیانه و آسیا اجازه استفاده موبایل در هواپیما را می دهند.
  بیشتر جامبو جت ها یک اتاق سری دارند که در آنجا، کادر پروازی استراحت می کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *