1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...
 • سوالات متداول
بازکردن همه | جمع کردن همه
 • 1. بلیط الکترونیک چیست؟
   
  این نوع بلیط ها که جایگزین بلیط های دفترچه ای شده اند، شکل جدیدی از بلیط هستند که مراحل خرید و پذیرش را برای مسافرین راحت کرده اند. در بلیط های الکترونیک، پس از رزرو، همراه با کد رزرو ارائه شده، اسم مسافرین در لیست کانترهای پذیرش فرودگاه قرار داده می شود. در اینصورت برای دریافت کارت پرواز در فرودگاه، همراه داشتن کارت ملی مسافرین الزامی و کافی می باشد. بلیط های الکترونیک پس از خرید از طریق ایمیل، فکس یا پیامک برای مسافرین قابل ارسال بوده و نیازی به مهر شدنشان توسط آژانس هواپیمایی نیست. این بلیط ها قابل خرید به صورت آنلاین و صدور آنی پس از پرداخت می باشند.
 • 2. بلیط سیستمی چه نوع بلیطی است؟
   
  بلیط سیستمی به بلیط هایی گفته می شود که توسط دفاتر هر شرکت هواپیمایی (مثل ماهان، ایران ایر و …)، سایت شرکت هواپیمایی و یا نماینده های فروش آنها (آژانس های هواپیمایی) به فروش می رسد. قیمت گذاری این نوع بلیط توسط خود شرکت هواپیمایی انجام می شود و قیمت آن در کل دفاتر خدمات مسافرتی یکسان است. استرداد بلیط نیز بر اساس قوانین کنسلی آن شرکت هواپیمایی می باشد. لازم به ذکر است، در صورتیکه بلیط به صورت آنلاین و از وبسایت شرکت هواپیمایی توسط مسافر خریداری گردد، استرداد آن نیز فقط از طریق سایت امکان پذیر است. ولی چنانچه از دفاتر شرکت هواپیمایی یا آژانس های هواپیمایی خریداری شده باشد، فقط از طریق همان آژانس هواپیمایی (که بلیت در آن صادر شده است) یا خود دفاتر شرکت هواپیمایی می توان اقدام به کنسلی و استرداد وجه بلیت نمود.
 • 3. بلیط چارتری چه نوع بلیطی است؟
   
  بلیط چارتری به بلیط هایی گفته می شود که پرواز به صورت یکجا از طرف شرکت هواپیمایی به یک یا چند آزانس هواپیمایی واگذار می شود. در بلیط های چارتری قیمت گذاری و فروش بر عهده آژانس چارتر کننده می باشد. قیمت های چارتری معمولا متغیر است و بنا بر وضعیت عرضه و تقاضا در بازار تعیین می شوند. به طور مثال در روزهای پیک مسافرت (مثل شب عید نوروز) قیمت های بالاتر و در ایام غیر پیک قیمت های پایین تر دارند. استرداد بلیط های چارتری بر اساس قوانین آژانس های چارتر کننده امکان پذیر است و هر آژانس قوانین کنسلی مربوط به خود را دارد، به طوریکه بعضی از بلیط ها غیر قابل استرداد می باشند و کنسلی بعضی دیگر با جریمه های نسبتا بالا امکان پذیر است. لازم بذکر است کنسلی و استرداد وجه بلیط چارتری فقط توسط آژانس صادر کننده بلیط امکان پذیر است.
 • 4. نحوه خرید آنلاین بلیط از سایت "زدچارتر" به چه صورت است؟
   

  کلیه مراحل خرید بلیط از سایت ما به صورت خودکار و آنلاین انجام میشود.

  شما با مراجعه به سایت و انتخاب مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر، لیست پروازهای آن روز و قیمت و ظرفیت هر کدام را مشاهده می کنید. سپس پرواز مورد نظر را انتخاب نموده و مشخصات مسافر را وارد می نمایید، پس از پرداخت آنلاین وجه، بلیط به صورت آنی برای شما صادر شده و از طریق ایمیل نیز برای شما ارسال خواهد شد. همچنین کد رزرو برای شما پیامک خواهد شد.

 • 5. آیا شما فقط بلیط های چارتری را صادر می کنید؟
   
  خیر، سایت زدچارتر هر دو نوع بلیت چارتری و سیستمی را به صورت آنلاین صادر می کند.
 • 6. آیا شما بلیط های تخفیف دار (خانواده شهید و جانبازان) را صادر می کنید؟
   
  خیر، برای صدور این بلیط ها حتما باید به آژانس های هواپیمایی یا دفاتر شرکت های هواپیمایی مراجعه بکنید.
 • 7. آیا امکان تهیه بلیط در ساعات غیر کاری و روزهای تعطیل وجود دارد؟
   
  بله، با توجه به سیستم رزرو آنلاین و خودکار ما، شما در کلیه ایام و به صورت 24 ساعته خواهید توانست بلیط مورد نظر خود را به صورت آنلاین و اینترنتی خرید نمایید.
 • 8. روش های پرداخت هزینه بلیط چیست؟
   
  هزینه بلیط به صورت آنلاین و از طریق درگاه اینترنتی بانک با کلیه کارت های عضو شتاب قابل پرداخت می باشد.
  همچنین در صورتی که تمایل به پرداخت آناین نداشته باشید ، می توانید از طریق کارت به کارت هزینه بلیط را واریز نمایید تا همکاران ما عملیات ثبت و سفارش بلیط را برای شما انجام دهند.
 • 9. آیا باید از بلیط الکترونیک پرینت بگیرم؟
   

  خیر، با توجه به اینکه اسم شما در لیست کانتر پرواز مربوطه می باشد، با دانستن شماره پرواز و شماره بلیط می توانید با کارت ملی به کانتر مربوطه مراجعه نمایید و پس از تطبیق اسم شما با لیست، کارت پرواز خود را دریافت کنید.
  تذکر مهم: با توجه به عدم همکاری بعضی از همکاران محترم در کانترهای پرواز و چک شدن بلیط در فرودگاه مهرآباد تهران، توصیه می شود یک نسخه پرینط شده از بلیت خود به همراه داشته باشید تا احیانا با مشکلی مواجه نشوید.

 • 10. آیا می توان بلیط را در فرودگاه دریافت کرد؟
   
  خیر، ولی با دانستن شماره پرواز و شماره بلیط (که پس از خرید برای شما پیامک می شود) به راحتی می توانید با در دست داشتن کارت ملی کارت پرواز خود را دریافت کنید.
 • 11. مدارک لازم برای سوار شدن به هواپیما چیست؟
   
  در پروازهای داخلی برای سوار شدن به هواپیما فقط نیاز به کارت ملی دارید. البته بهتر است یک نسخه پرینت شده از بلیت را نیز به همراه داشته باشید.
  در پروازهای خارجی همراه داشتن پاسپورت معتبر نیز الزامی است.
 • 12. چند ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشیم؟
   
  در پروازهای داخلی 2 ساعت و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حاضر باشید. کانتر پرواز داخلی 2 ساعت قبل از پرواز باز و 30 دقیقه قبل از پرواز بسته می شود. چنانچه دیرتر از زمان بسته شدن کانتر مراجعه بکنید (کمتر از 30 دقیقه به پرواز) طبق قوانین هواپیمایی، شرکت هواپیمایی مسئولیتی در قبال پذیرش شما ندارد و شما به عنوان مسافر جا مانده از پرواز محسوب می شوید.
 • 13. آیا امکان انتخاب صندلی در زمان رزرو بلیط وجود دارد؟
   
  خیر، در پروازهای ایرانی ، امکان تعیین شماره صندلی از قبل وجود ندارد و این کار صرفا در کانتر پرواز انجام می شود.
  نکته: چنانچه در آغاز شروع پذیرش مسافر به کانتر مراجعه بکنید، امکان پیدا کردن صندلی های بهتر، بیشتر است. کافی است از کانتر بخواهید تا به شما صندلی های جلو، یا روی درهای خروج اضطراری (که فاصله جلوی پای بیشتری دارند) بدهند.
 • 14. نرخ مصوب بلیط هواپیما در مسیرهای مختلف چقدر است؟
   

  پس از تصویب آزادسازی نرخ پروازهای داخلی توسط سازمان هواپیمایی کشوری و اجرای آن توسط شرکت های هواپیمایی از تاریخ 25 خرداد 93، تغییراتی در نرخ فروش بلیط های داخلی اعمال شده است که بدین شرح میباشد:
  قبلا بلیط های سیستمی داخلی فقط با یک نرخ (نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشوری) به فروش میرفت ولی هم اکنون بلیط های سیستمی به صورت شناور و با چندین نرخ (برای یک پرواز) به فروش میرسد به اینصورت که ممکنه شما امروز بلیط تهران مشهد ماهان رو برای یک تاریخ مشخص به مبلغ 132 هزار تومان خریداری بکنید و روز بعد یکی از دوستان شما همان بلیط برای همان پرواز را به قیمت 170 هزار تومان خریداری کند. هم اکنون 5 کلاس پروازی (قیمتی) برای بلیط های معمولی (اکونومی) و 3 کلاس پروازی (قیمتی) برای صندلی های تجاری (بزینس) وجود دارد.
  طبق بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت های هواپیمایی اجازه دارند نرخ های جدیدشان را به صورت شناور و تا مرز حداکثر + و – 30 درصد قیمت های مصوب قبلی تعیین کنند.
  برای نمونه کمترین و بیشترین نرخ یکطرفه (اکونومی) بعضی از مسیرهای پر تردد بدین شرح است:
  تهران به مشهد (و بالعکس): 125900 و 170400
  تهران به کیش (و بالعکس): 164200 و 222800
  مشهد به کیش (و بالعکس): 194600 و 266900
  تهران به شیراز (و بالعکس): 121900 و 164900
  همونطور که می بینید نرخهای جدید شامل افزایش هست و عملا دیگه نرخ مصوبی که قبلا وجود داشته کاربردی نداره.

 • 15. نحوه محاسبه قیمت بلیط خردسال و نوزاد به چه صورت است؟
   

  در بلیط های سیستمی هزینه خردسال (2 تا 12 سال) معادل 50 درصد بلیط بزرگسال (به غیر از هواپیمایی ماهان که معادل 75 درصد بزرگسال می باشد) و نوزاد(زیر 2 سال و بدون اختصاص صندلی) معادل 10 درصد بلیط بزرگسال می باشد.
  در بلیط های چارتری عملا نرخ خردسال وجود ندارد و بالای 2 سال هزینه بزرگسال محاسبه می شود. نرخ نوزاد (زیر 2 سال و بدون اختصاص صندلی) هم متغیر و 10 تا 20 درصد نرخ بزرگسال می باشد.

 • 16. چرا قیمت های چارتری در بعضی مسیرها تخفیف ندارن یا بالاتر از قیمت سیستمی هستند؟
   
  بیشتر تخفیف های چارتری مربوط به مسیر تهران – مشهد – تهران و تهران – کیش – تهران هستند که تعدا پروازهای روزانه زیادی دارند. در مسیرهای کم تردد که تعداد پروازها خیلی کمتر است معمولا تخفیف خاصی اعمال نمی شود و بعضی اوقات به دلیل تقاضای زیاد قیمت های چارتری بالاتر از قیمت سیستمی هست.
  در ضمن باید تاکید کنیم که قیمت چارتری، الزاما به معنای قیمت ارزان نیست و در خیلی موارد (زمان پیک سفر یا موارد خاص که تقاضای سفر زیاد هست) قیمت چارتر بالاتر از قیمت سیستمی می شود.
 • 17. چرا قیمت های چارتری در ساعات مختلف یک روز در یک مسیر مشخص متغیر است؟
   
  قیمت گذاری بلیت های چارتری توسط آژانس های مختلف انجام میشه و وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع هواپیما، ساعت پرواز، قیمت خرید، وضعیت فروش (لحظه آخری) و تعداد سهمیه آژانس می باشد. لذا با توجه به اینکه بیش از 150 آژانس فعال چارترکننده وجود دارد، طبیعی است که در یک روز خاص برای پروازی مشخص نرخ های مختلفی توسط چارترکنندگان اعلام شود که زدچارتر در هر لحظه بهترین نرخ بلیط را برای شما نمایشخواهد داد.
 • 18. آیا بلیط چارتری ارزان خارجی هم هست؟
   
  در حال حاضر در مسیرهای پر تردد مشهد – دبی – مشهد، تهران – دبی – تهران و تهران – استانبول – تهران پرواز و بلیط چارتری موجود هست. در عین حال قیمت های مسیرهای خارجی متغیر است.
 • 19. نحوه کار شما به چه صورت است؟
   
  زدچارتر در نقش یک واسطه و با توجه به تخصص خود در این زمینه، بهترین نرخ چارترکننده های اصلی را به صورت مستقیم برای شما نمایش می دهد. در سیستم ما اطلاعات قیمتی کلیه آژانس های چارترکننده و شرکت های هواپیمایی نمایش داده خواهد شد و بهترین و ارزانترین بلیت را برای شما قابل انتخاب می باشد. لازم بذکر است که زدچارتر به هیچ عنوان صادرکننده بلیت نمی باشد و فقط نقش تهیه بلیت برای شما را به عهده دارد.
 • 20. آیا شما تور هم می فروشید؟
   
  خیر، تمرکز و تخصص ما بر فروش بلیط هواپیما می باشد. با توجه به اینکه خود برگزار کننده تور (مخصوصا خارجی) نمی باشیم، به لحاظ موارد قانونی به هیچ عنوان اقدام به فروش آن نمی کنیم. به شما هم توصیه می کنیم برای خرید تور (مخصوصا خارجی) حتما به آژانس های معتبر مراجعه بکنید و حتما قرارداد خرید تور را به دقت بخوانید و آن را امضا کنید تا در صورت بروز مشکل احتمالی، به دردسر نیفتید.
 • 21. آیا شما بلیت خارجی هم میفروشید؟
   
  بله، وب سایت ما قابلیت جستجو پرئازهای خارجی پر تردد را نیز دارد. ولی توجه داشته باشید زدچارتر فقط فروش بلیط را بر عهده دارد و برای کشورهایی که نیاز به ویزا دارند، خودتان باید تسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.
 • 22. آیا شما هزینه اضافی بابت خدماتتان دریافت می کنید؟
   
  خیر، کلیه مشاوره های ارایه شده و تهیه بلیط به صورت رایگان انجام می شود. شما فقط هزینه بلیط را پرداخت می کنید. آن هم با کمترین نرخ !
 • 23. با توجه به ارایه خدمات رایگان، درآمد شما از چه راهی است؟
   
  زدچارتر بابت صدور هر بلیت مبلغی به عنوان کمیسیون دریافت می کند که مجموع آن درآمد مجموعه ما را تشکیل می دهد.
 • 24. چرا بعضی اوقات قیمت درج شده روی بلیط با هزینه پرداختی من متفاوت است؟
   

  هزینه درج شده روی بلیط صرفا جهت اطلاع رسانی شماست و تاثیری بر قیمت چارتری پرداختی ندارد. با توجه به سیاست آژانس های چارترکننده قیمت درج شده بر روی بلیط متفاوت است. مثلا در بعضی موارد که قیمت های چارتری بالاست، نرخ مصوب روی بلیط به چاپ میرسد و در بعضی موارد دیگر که قیمت ها پایین هست نرخ بالاتر درج میشود.
  نکته: در صورتی هم که نیاز به ارایه بلیط به سازمان یا شرکت خود برای دریافت وجه دارید، لازم است که در تماس تلفنی حتما این نکته را قید کنید تا قیمت مورد نظر شما روی بلیط چاپ شود.

 • 25. برای کنسل کردن بلیط چکار باید کرد؟
   
  برای کنسل کردن بلیط با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که در صورت کنسل کردن بلیط وجه کارمزد زدچارترمسترد نمیگردد. همچنین نرخ قابل استرداد با توجه به میزان جریمه ای که آژانس هواپیمایی تعیین می کند مشخص می شود.
 • 26. در صورت کنسل کردن بلیط چه مدت زمان برای استرداد وجه بلیط طول میکشد؟
   
  در صورتیکه توسط زدچارتر اقدام به کنسلی بلیط نمایید، هزینه استردادی بعد از حداقل 3 روز کاری به حسابتان واریز خواهد شد. با توجه به اینکه ما فقط در نقش واسطه عمل می کنیم، در صورتیکه آژانس صادر کننده بلیط همکاری ننماید (هزینه استردادی را دیرتر واریز کند) احتمال طولانی تر شدن این زمان وجود دارد.
 • 27. در صورت کنسل شدن پرواز به دلیل نقص فنی چه اقدامی انجام دهیم؟
   
  در صورتی که در فرودگاه باشید و پرواز به دلیل نقص فنی کنسل شود، باید حتما بلیط یا کارت پرواز خود را به کانتر مربوطه تحویل دهید تا آن را مهر بکنند و حداکثر تا 20 روز پس از تاریخ پرواز با مراجعه به آژانس صادر کننده و تحویل بلیط یا کارت پرواز مهر خورده هزینه بلیط را پس بگیرید و یا بلیط جایگزین دریافت کنید. لازم به ذکر است که در این موارد هزینه کارمزد زدچارتر مسترد نمیگردد.
 • 28. در صورت بوجود آمدن تاخیر آیا می توان بلیط را کنسل کرده و وجه آن را پس گرفت؟
   
  طبق قوانین هواپیمایی کشوری، در صورتیکه تاخیر بیش از 2 ساعت (در پروازهای داخلی) و 4 ساعت (در پروازهای خارجی) باشد می توانید پرواز خود را کنسل نموده و هزینه بلیط را به صورت کامل پس بگیرید. در این صورت باید حتما بلیط یا کارت پرواز خود را به کانتر مربوطه تحویل دهید تا آن را مهر بکنند و حداکثر تا 20 روز پس از تاریخ پرواز با مراجعه به آژانس صادر کننده و تحویل بلیط یا کارت پرواز مهر خورده هزینه بلیط را پس بگیرید. لازم به ذکر است که در این موارد هزینه کارمزد زدچارتر مسترد نمیگردد.
 • 29. در صورت جا ماندن از پرواز آیا وجهی مسترد می شود؟
   
  در پروازهای سیستمی معولا 50 درصد مبلغ بلیت پس از پرواز مسترد می شود، ولی در پروازهای چارتری بعد از پرواز هیچ مبلغی تحت هیچ شرایطی به مسافر بازگشت داده نمی شود.
 • 30. چطور می توان از ارزانترین نرخ بلیط های چارتری هر روز مطلع شد؟
   
  برای اطلاع از بهترین نرخ های روزانه می توانید عضو کانال تلگرام "زدچارتر" شوید تا بهترین نرخ ها را هرروز دریافت کنید.

  https://telegram.me/zcharter

 • 31. بهترین زمان برای تهیه بلیط ارزان چارتری چیست؟
   
  در ایام معمولی (غیر پیک) هر چه به زمان پرواز نزدیک تر بشیم امکان کاهش قیمت بیشتره و معمولا یک روز قبل از پرواز یا خود روز پرواز (برای بلیط های لحظه آخری) بهترین زمان تهیه بلیط هست ولی در ایام شلوغ (پیک) هر چه به زمان پرواز نزدیک تر بشیم قیمت ها افزایش پیدا می کنند و بهتر است از مدتی قبل (بین 1 تا 2 هفته) نسبت به رزرو بلیط اقدام شود.
 • 32. از کجا بفهمیم الان زمان پیک مسافرت هست یا خیر؟
   
  به صورت کلی روزهای شروع تعطیلات چند روزه یا عید نوروز از تهران به سمت مشهد و کیش شلوغ است و روزهای پایان تعطیلات از مشهد و کیش به سمت تهران. در ضمن در ایام عادی (غیر از تعطیلات تابستان) روزهای چهارشنبه از تهران به سمت مشهد و کیش و جمعه ها از کیش و مشهد به سمت تهران شلوغ است. موارد ذکر شده به صورت کلی است و برای اطلاع از وضعیت دقیق پروازها می تونید با کارشناسان ما تماس بگیرین تا از مشاوره رایگان بهره مند بشین.
 • 33. آیا امکان تغییر ساعت یا پرواز توسط آژانس هواپیمایی وجود دارد؟
   
  بله، در بعضی موارد آژانس های صادر کننده بلیط، اقدام به تغییر ساعت یا پرواز می کنند که حتما به اطلاع مسافر خواهد رسید. این اتفاق ممکن است بدلیل کنسلی یک پرواز یا تغییر برنامه پروازی شرکت هواپیمایی اتفاق بیفتد. با توجه به این نکته، اعلام کردن شماره تلفن صحیح توسط مسافر (در زمان رزرو بلیت) به منظور اطلاع رسانی از تغییر بوجود آمده ضروری است، و در صورتیکه شماره تلفن مسافر خاموش باشد و یا امکان تماس با او نباشد، مسئولیت عواقب ناشی از آن با مسافر خواهد بود. در صورت تغییر پرواز، آژانس هواپیمایی موظف است با هماهنگی مسافر و بدون اخذ وجه اضافی، روی یک پرواز دیگر در نزدیکترین زمان اقدام به رزرو صندلی نماید و یا با درخواست مسافر تمام وجه را بازگرداند. لازم به ذکر است که در این موارد هزینه کارمزد زدچارتر مسترد نمیگردد.
 • 34. آیا امکان تغییر نام، ساعت پرواز یا تغییر خود پرواز توسط مسافر وجود داره؟
   
  خیر، طبق قوانین شرکت های هواپیمایی، امکان تغییر نام، ساعت پرواز یا خود پرواز وجود نداره و بدین منظور باید بلیط شما کنسل و بلیط دیگری صادر بشه که هزینه های مربوط به کنسلی و تهیه بلیط جدید مطابق شرایط خاص خودش میباشد.

 

خرید بلیط هواپیما تهران اصفهان

اشتراک گذاری :